Marți - Duminică între 9:00 - 17:00
Luni - ÎNCHIS

În cadrul proiectului Educație prin Patrimoniu dedicat elevilor din mediul rural ne-am oprit de data aceasta la Școala Gimnazială nr. 1 din Pericei, acasă la Ioan_Sima. Aici, elevii de gimnaziu au avut posibilitatea să-l cunoscă pe artistul plastic Ioan Sima prin intermediul prezentării făcute de Szabo Attila, dar și să exerseze desenul în cărbune.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *