Deschis de Marți până Duminică 9.00 - 17.00.
(Ultima intrare la ora 16.30) Luni închis.

Suspendarea activităților cu public

În baza Deciziei nr. 91/05.11.2020 a Managerului Muzeului Județean de Istorie și Artă Zalău pentru punerea în aplicare a Ordinului Șefului Departamentului pentru Situații de Urgență privind instituirea carantinei zonale pentru Municipiul Zalău, jud. Sălaj, se suspendă activitățile cu public pentru muzeu, respectiv vizitarea spațiilor expoziționale și a activităților culturale, începând cu 06.11.2020, până la ridicarea măsurii de carantinare zonală a Municipiului Zalău.

Dar așa cum v-am obișnuit, noi rămânem activi și alături de dumneavoastră în mediul online, pe paginile noastre de Facebook și Instagram, respectiv pe site-ul muzeului muzeuzalau.ro. Vă pregătim o serie de surprize și lucruri interesante în perioada următoare. Rămâneți alături de noi. Vă mulțumim!