Deschis de Marți până Duminică 9.00 - 17.00.
(Ultima intrare la ora 16.30) Luni închis.

Summitul Industriei Binelui

Colegul nostru cercetător științific Valer Simion Cosma va susține o prelegere și va participa la discuțiile  organizate în cadrul evenimentului Summitul Industriei Binelui, care va avea loc la București în data de 5 iunie 2019, la Radisson Blu Hotel.

Summitul este organizat de Asociația pentru Relații Comunitare în parteneriat cu Camera de Comerț Americană în România, Raiffeisen Bank și Lidl România.

Summitul abordează trei teme majore:

Cele două Românii, România captivă și modul în care se fac politicile publice în România.

Mai multe detalii despre tematicile abordate și formatul evenimentului găsiți accesând acest link.

Printre cei invitați să contribuie cu analize și intervenții se numără Barbu Mateescu (sociolog), Gabriel Bădescu (Profesor universitar în cadrul departamentului de Științe Politice din Universitatea Babes-Bolyai, Director al Centrului pentru Studierea Democrației), Cornel Ban (Profesor Asociat, Copenhagen Business School), Corina Șuteu (fost Ministru al Culturii), Adrian Curaj (Director general, UEFISCDI, fost Ministru al Educației), Vlad Voiculescu (fost Ministru al Sănătății), Ștefania Andersen (Director de Operațiuni, Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile) și mulți alții.

O listă cu toți invitații și cu programul defalcat pe paneluri, găsiți accesând acest link.