Activitățile cu publicul (vizitarea spațiilor expoziționale și activitățile culturale) sunt sistate până la încetarea stării de urgență!

A fost COOL SĂ FII COOL-T

A fost COOL SĂ FII COOL-T pentru că a fost despre entuziasm, energie, echipă şi, mai ales, explorare! Şi pentru că ne plac proiectele care aduc proiecte ne-am înţeles noi aşa, după ce am scăpat de emoţia premiilor, să continuăm ce-am învăţat despre interviurile de istorie orală şi să documentăm împreună …. „dulcele copilăriei”, adică deserturile bunicilor, părinţilor şi ale copiilor de azi. Viitorul sună … dulce, nu?

Dar proiectul şi-a avut premianţii, iar noi muzeul am câştigat 1514 prieteni în vizită!

Cine şi de ce sunt căştigători în competiţie?

Iată-i:

Premiul pentru cel mai mare număr de vizitatori atraşi – Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Zalău, prof. coordonatori Asandului Liana, Sabău Kirti Maria şi Vancu Larisa

Premiul pentru segmentul expoziţional cu cea mai complexă realizare Şcoala Gimnazială Sânmihaiul Almaşului, prof. coord. Pop Marius

Premiul pentru pentru cea mai reuşită activitate din cadrul expoziţiei Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău, prof.coord. Guler Alina

Premiul pentru cea mai reuşită prezentare a segmentului expoziţional Şcoala Gimnazială „Corneliu Coposu” Zalău

Premiul pentru cel mai reuşit interviu de istorie orală Liceul Ortodox „Sfântul Nicolae” Zalău, prof.coordonatori Preda Alexandra şi Pop Monica

Felicitări tuturor, ne-a plăcut să explorăm împreună viaţa de familie în perioada regimului comunist şi să reînvăţăm să povestim cu bunicii şi părinţii!