Activitățile cu publicul (vizitarea spațiilor expoziționale și activitățile culturale) sunt sistate până la încetarea stării de urgență!

ROMÂNIA CENTENAR

Pentru că e un an în care vorbim mult despre România modernă, noi am ales să nu abordăm doar o atitudine paseistă, de glorificare, prin discursuri şi prelegeri meşteşugite, a unor personalităţi şi a unui moment istoric decisiv. Am construit mesajul nostru despre România modernă gândindu-ne, în primul rând, la tineri, convinşi fiind că, imaginând forme inedite şi creative de comunicare şi valorizare, le putem capta atenţia şi interesul.
Nu crezi că ar fi interesant să afli despre contribuţia sălăjenilor la Marea Unire urcând CENTENARUL CĂLATOR într-un autobus-expoziţie, care va face înconjurul judeţului? „Centenarul călător”, adică autobusul -expoziţie, este doar una din ofertele pe care le-am imaginat mai „altfel”!
Vino să afli ce şi cum îşi propune muzeul nostru să celebreze Centenarul Marii Uniri, miercuri, 28 februarie, de la ora 14,30, la Muzeul de Artă „Ioan Sima”