Deschis de Marți până Duminică 9.00 - 17.00.
(Ultima intrare la ora 16.30) Luni închis.

CLIO HIGH TECH

Ne-am dorit un muzeu de secol XXI, ne-am străduit să găsim cele mai novatoare soluţii, am documentat şi am reuşit, în sfârşit, să finalizăm CLIO HIGH TECH, o incursiune în istorie prin tehnologii adaptate preocupărilor actuale.

Pentru că e despre patrimoniu, despre un alt mod de a descoperi şi înţelege trecutul, vă aşteptăm să vă lăsaţi conduşi de Clio, muza istoriei, într-o călătorie virtuală prin istoria acestor locuri.

Un proiect curajos, o idee în care am crezut şi ne-am străduit să o materializăm în beneficiul patrimoniului şi al publicului nostru. A fost inaugurarea oficială a expoziţiei CLIO HIGH TECH iar reacţiile invitaţilor noştri ne încurajează şi ne dau încrederea că veţi răspunde provocării noastre, venind să descoperiţi altfel istoria acestor locuri, dar mereu cu respect faţă de valorile trecutului.

CLIO vă aşteaptă la muzeu să experimentaţi istoria HIGH TECH!