Deschis de Marți până Duminică 9.00 - 17.00.
(Ultima intrare la ora 16.30) Luni închis.

Premia Musei

Este pentru al doilea an în care Muzeul Județean de Istorie și Artă Zalău organizează o gală de premiere. Ediția din acest an a Premia Musei i-a vizat pe acei membri ai comunității care s-au implicat voluntar și cu dăruire în viața cetății.

Pentru că imaginile evenimentului „Premia Musei” ne sunt deja familiare, pentru că numele premianţilor sunt deja cunoscute, venim să completăm tabloul evenimentului cu ceea ce reprezintă de fapt esenţa lui: motivele pentru care, voi şi noi, am considerat că ei sunt „10 pentru Sălaj” şi că împărtăşesc valorile Premia Musei.
Şi pentru că ne dorim să creştem comunitatea faptelor bune vă provocăm să faceţi asemenea fapte dar şi să fiţi atenţi la ce se întâmplă bun în jurul vostru …întrucât peste un an avem „Premia Musei” ediţia a treia.