Noi despre noi

În sfârşit putem prezenta public primul ghid de promovare a valorilor cultural-identitare locale. Evenimentul consacrat celebrării Zilei Culturii Naționale iși propune să informeze diferitele paliere ale comunității cu privire la apariția și disponibilitatea unui important instrument de promovare a multiplelor aspecte ce definesc identitatea locală. Gândit şi structurat ca un manual, ghidul conţine informaţii şi imagini reprezentative pentru cei care doresc să cunoască şi să înţeleagă parcursul identitar al zonei. În egală măsură, valoarea ghidului rezidă în rigurozitatea ştiinţifică, având la bază cercetări şi documentare bibliografică realizate de specialiştii muzeului.

Galeria foto din cadrul evenimentului:

1. Bogdan Condurateanu 14 ianuarie 2017 11:22

Există cumva o variantă online a acestui ghid? dacă nu, cât costă şi care este modalitatea de procurare?

• Caracalla 14 ianuarie 2017 18:28

Se poate achizitona de la MJIAZ, sau prin comanda telefonica. Costul este de 35 lei.

Scrie un comentariu