Deschis de Marți până Duminică 9.00 - 17.00.
(Ultima intrare la ora 16.30) Luni închis.

Noi despre noi

În sfârşit putem prezenta public primul ghid de promovare a valorilor cultural-identitare locale. Evenimentul consacrat celebrării Zilei Culturii Naționale își propune să informeze diferitele paliere ale comunității cu privire la apariția și disponibilitatea unui important instrument de promovare a multiplelor aspecte ce definesc identitatea locală. Gândit şi structurat ca un manual, ghidul conţine informaţii şi imagini reprezentative pentru cei care doresc să cunoască şi să înţeleagă parcursul identitar al zonei. În egală măsură, valoarea ghidului rezidă în rigurozitatea ştiinţifică, având la bază cercetări şi documentare bibliografică realizate de specialiştii muzeului.

Galeria foto din cadrul evenimentului:

• 14 ianuarie 2017

Există cumva o variantă online a acestui ghid? dacă nu, cât costă şi care este modalitatea de procurare?

• Caracalla
      14 ianuarie 2017

Se poate achizitona de la MJIAZ, sau prin comanda telefonica. Costul este de 35 lei.